Odos priežiūra

Išsamus vadovas

Norime, kad odiniais dirbiniais – nuo rankinių ir piniginių iki žurnalų ir piniginių – galėtumėte džiaugtis visą gyvenimą. Juos reikia tinkamai prižiūrėti nuo pat pagaminimo iki tol, kol jie atsidurs jūsų rankose.
Naudodamiesi mūsų patogiu vadovu, jūsų brangiausi dirbiniai gražiai atrodys ilgus metus. Čia rasite viską, ką reikia žinoti apie odos priežiūrą – nuo kasdienės priežiūros ir priežiūros iki smulkaus remonto ir specializuoto valymo.

Kaip prižiūrėti odinius gaminius

Skirdami laiko odos priežiūrai, išlaikysite savo brangiausių dirbinių vertę ir išvaizdą.

Kasdienė priežiūra

Odos gaminių priežiūra prasideda nuo kasdienės priežiūros. Laikydamiesi vos kelių paprastų taisyklių, galite išvengti nereikalingo nusidėvėjimo ir ilgam pratęsti aksesuarų tarnavimo laiką:
Oda yra oda, todėl ji gali išsitempti. Venkite perpildyti rankinę, piniginę ar piniginę, kad išlaikytumėte pirminį siluetą.
Ypač atsargiai elkitės su odiniais daiktais, kuriuos dažnai naudojate. Kiekvieną savaitę skirkite laiko dulkėms ir dėmėms nuvalyti minkšta šluoste arba šepetėliu.
Įbrėžimai gali sumenkinti nepriekaištingai pagaminto dirbinio įspūdį. Būdami lauke stenkitės vengti sąlyčio su stipriai puoštais drabužiais, aštriais paviršiais ar stambiais papuošalais.
Drėgna oda reikalauja ypatingos priežiūros, todėl jei prognozuojamas lietus, nepamirškite pasiimti skėčio.

Saugykla

Galbūt klausiate savęs, kaip turėčiau laikyti savo rankines? Tinkamas odinių rankinių laikymas yra vienas iš paprasčiausių būdų išvengti pažeidimų ir išlaikyti aukštos kokybės apdailą:

1- Laikykite odą atokiau nuo tiesioginių saulės spindulių, nes jie gali išblukti.
2- Rankines laikykite dulkių maišelyje, kad išvengtumėte įbrėžimų
3- Venkite plastikinių maišelių, nes jie trukdo gerai vėdinti
4- Odą laikykite atokiau nuo dirbtinių šilumos šaltinių, pvz., radiatorių, dėl kurių oda gali išsausėti ir sutrūkinėti

Skirtingi produktai-skirtinga priežiūra

Kasdienė priežiūra ir kruopštus laikymas padės išlaikyti mėgstamų odinių aksesuarų ilgaamžiškumą, tačiau konkretiems gaminiams gali reikėti kitokių priežiūros būdų.

Rankinės

Nors vilioja palikti rankines su kasdieniniais daiktais, paruoštomis kitai dienai, verčiau neskubėkite jų visiškai ištuštinti, kad jos nesusidėvėtų. Ištuštinus rankinę, jos siluetą galima išlaikyti švelniai užpildžius ją paprastu nerūgščiu higieniniu popieriumi.
Jei rankinę planuojate palikti saugoti ilgesnį laiką, pavyzdžiui, iki kito sezono, taip pat galite neskubėti apvynioti į popierių, kad ant odos neliktų nepageidaujamų atspaudų, pavyzdžiui, užtrauktukų ir sagčių.
Kitas etapas – uždengti rankinę, geriausia į dulkių maišelį, su kuriuo ji buvo atvežta – jie yra tinkamo dydžio, kad nesuspaustų ir nesusikraipytų. Jei nebeturite originalaus dulkių maišelio, idealus pakaitalas gali būti baltas medvilninis užvalkalas – venkite naudoti spalvotą audinį, kad neperkeltų spalvos.
Uždengtą rankinę padėkite atokiau nuo tiesioginių saulės spindulių ir dirbtinių šilumos šaltinių. Būtinai pastatykite ją ant pagrindo, o ne pakabinkite, nes tai gali ištempti rankenas. Be to, pasirūpinkite, kad vieta būtų pakankamai aukšta, kad rankenos nekliudomai stovėtų. Priešingu atveju rankenos gali sulinkti arba deformuotis.
Kai taip rūpinatės savo rankine namuose, svarbu, kad tai būtų taikoma ir kitoje aplinkoje. Investuokite į rankinės kablį, kad rankinės būtų saugios ir apsaugotos nuo nešvarių, grublėtų grindų ir paviršių.

Krepšeliai

Rankinės yra įvairių dydžių ir siluetų, kad atitiktų jūsų poreikius. Pasirinkite stilių, kuris atitinka jūsų reikalavimus ir sumažina odos ištempimo riziką, nes neperpildykite įvairių kišenėlių, skyrelių ir kortelių lizdų.
Nešiodamiesi rankinę rankinėje, galite išvengti įbrėžimų ir įspaudų tiesiog laikydami piniginę atskirame skyriuje arba tam skirtoje užtrauktuko kišenėje pamušale. Pravartu reguliariai švelniai nuvalyti ar nušveisti rankinę, kad pašalintumėte kasdien besikaupiančias dulkes ir nešvarumus.

Kelioniniai krepšiai

Nors odiniai kelioniniai krepšiai sukurti atsižvelgiant į jų ilgaamžiškumą ir nusidėvėjimą kelionių metu, yra keletas paprastų veiksmų, kurių galite imtis, kad išsaugotumėte savo lagamino, rankinio ar savaitgalio krepšio kokybę ir apdailą.
Prieš kelionę ir po jos, kai rankinę prižiūrite, visada statykite ją ant ratukų arba apsauginių kojelių, o ne ant šono, kad kuo mažiau liestųsi prie grindų.
Kelionės metu naudokite apsauginį bagažo dangtį, kad išvengtumėte įbrėžimų, kai jūsų kelioninis krepšys yra bagažo skyriuje arba virš galvos.
Tarp kelionių ištuštinkite kelioninį krepšį ir laikykite jį apsauginiame krepšyje tokioje vietoje, kurioje jis patogiai tilptų ir nereikėtų atlenkti rankenų ar sandariai prikrauti kitų priedų.

Portfeliai

Išlaikykite rafinuotą ir profesionalią portfelį, jei tik įmanoma, statykite jį ant apsauginių žalvarinių kojelių – taip išvengsite nereikalingo odos nusidėvėjimo.
Neperkraukite portfelio sunkiais nešiojamaisiais kompiuteriais ir turiniu, kad pernelyg neapkrautumėte jo užtrauktukų ir techninės įrangos. Jei dirbant užsienyje portfelį reikia įsidėti į didesnį kelioninį krepšį, pasirūpinkite, kad jis būtų saugomas apsauginiame krepšyje.

Pirštinės

Kadangi pirštines mūvime nenuspėjamų orų sezono metu, jos dažnai patiria įvairių veiksnių poveikį. Jei pirštinės sušlapo nuo sniego ar lietaus, leiskite joms išdžiūti natūraliai, atokiau nuo saulės spindulių ir bet kokios dirbtinės šilumos, pavyzdžiui, radiatorių.
Jei pirštinę numetėte ir norite ją nuvalyti, pirmiausia švelniai nušluostykite ją minkštu šepetėliu arba šluoste. Tada paruoškite muilo dribsnių ir karšto vandens tirpalą. Nusimaukite pažeistą pirštinę kaip įprastai ir kempinėle išvalykite tą vietą. Stebėkite, kad oda nebūtų per daug prisotinta, ir nuplaukite vandens perteklių. Išvalytą pirštinę ar pirštines palikite džiūti vėsioje ir sausoje vietoje, retkarčiais jas užsidėję padėsite išlaikyti jų formą.

Albumai ir žurnalai

Odiniuose albumuose ir žurnaluose dažnai saugomi brangūs prisiminimai, todėl svarbu išsaugoti ir pačias knygas. Kad tai pasiektumėte, prieš pradėdami jas tvarkyti nusiplaukite rankas, kad ant odinio paviršiaus neliktų jokių likučių ar nešvarumų. Taip pat patariame jas poliruoti arba nupoliruoti skaidriu vašku, kad sudrėkintumėte ir išsaugotumėte odinius viršelius.
Laikydami brangius albumus ir žurnalus ant lentynos, saugokite juos nuo tiesioginių saulės spindulių ir suteikite lentynoms erdvės kvėpuoti. Per ankštai lentynose sudėtos knygos gali įtrūkti ties nugarėle, o per laisvai sudėtos knygos gali susilankstyti ir išsikraipyti. Siekite, kad knygos būtų švelniai palaikomos, o išimant jas iš lentynos svarbu traukti nuo vidurio, nes užkišę pirštą už nugarėlės viršaus galite ištempti ir iškraipyti knygą.

Diržai

Kadangi diržai yra aksesuaras, kurį daugelis iš mūsų dėvi kasdien, svarbu juos kaitalioti, kad jie ilgiau tarnautų. Tinkamas diržų pritaikymas taip pat padės užtikrinti jų ilgaamžiškumą, nes neleis jiems išsitempti.
Kai diržo nenešiojate, švelniai nuvalykite dulkes ar nešvarumus ir pakabinkite jį už sagties vėsioje, sausoje vietoje, atokiau nuo tiesioginio karščio ar saulės spindulių. Leisdami diržą pakabinti lygiai, o ne suvyniodami, išvengsite bet kokių antspaudų nuo aparatūros ir išlaikysite jo pirminę formą.

Kaip valyti ir prižiūrėti odinius gaminius

Ką daryti ir ko nedaryti

1- Reguliariai valykite odą minkštu šepetėliu arba šluoste
2- Reguliariai vėdinkite odą
3- Kuo greičiau nuvalykite vandenį ar drėgmę
4- Drėgną odą džiovinkite natūraliai, atokiau nuo dirbtinio karščio.
5- Kas 3-6 mėnesius naudokite specialų odos kondicionierių, kad oda būtų elastinga.
6- Dėmes ir dėmes valykite muilo dribsnių ir šilto vandens mišiniu
7- Naudokite garų valytuvą, kad dezinfekuotumėte ir pašalintumėte nuo nuolatinio naudojimo susikaupusias nuosėdas
8- Prieš tai slaptoje vietoje išbandykite bet kokius kondicionierius, valiklius, poliravimo priemones ar vašką
9- Neskalbkite odos skalbimo mašinoje
10- Jei įmanoma, nemirkykite odos
11- Nedžiovinkite šlapios odos prie radiatoriaus arba plaukų džiovintuvu
12- Nedžiovinkite odos džiovinimo kameroje
13- Nelyginkite odos
14- Neplaukite odos į vandenį, kad ją išvalytumėte

Techninė priežiūra

Oda mėgstama dėl savo vizualinių niuansų: skirtingos tekstūros, subtilių atspalvių pokyčių, lėtai besiformuojančios patinos ir subtilių mylimo gyvenimo ženklų. Dirbant su tokia įvairiapusiška ir daugialype medžiaga, pasirinktos priežiūros priemonės gali ilgus metus formuoti jūsų odinių gaminių išvaizdą ir leisti jums iš tiesų pritaikyti juos savo individualiam stiliui.
Pavyzdžiui, poliruojant odą išlaikomas jos pirminis blizgesys. Šis procesas idealiai tinka blizgiems, oficialiems ar vakariniams aksesuarams, kuriuos norite išlaikyti nepriekaištingos būklės. Tačiau galbūt norėsite, kad kasdieniai, funkcionalūs daiktai, pavyzdžiui, daiktadėžės ar krepšiai, atlaikytų oro sąlygas ir įgytų savo unikalių savybių. Tokiu atveju tikrai pakaks reguliariai nuvalyti dulkes ir retkarčiais nušluostyti drėgnu skudurėliu.
Lygioms, švelnioms ir lakuotoms odoms bus naudingas švelnus odos kremas, kuris maitina, drėkina ir išsaugo jų elastingumą. Švelniais kremais ir kondicionieriais taip pat galima pašalinti lengvus įbrėžimus. Ryškių spalvų odai įbrėžimams ir įbrėžimams nupoliruoti galima naudoti poliravimo priemones, o spalvą atkuriantys specializuoti balzamai idealiai tinka visiškam atjauninimui.

Įvairių rūšių odos valymas

Dažnai sulaukiame klausimų: “Kaip valyti odines rankines?” arba “Ar galima odines rankines valyti sausuoju būdu?”. Kiekviena mūsų prabangi oda yra skirtinga, todėl ją reikia valyti ir prižiūrėti atsižvelgiant į individualias savybes.

Juoda/balzamino oda

Juoda ir juodmedžio oda yra atlaidi, nes tamsi spalva gali paslėpti daugybę nuodėmių. Tačiau vis tiek svarbu valyti ir prižiūrėti juodos odos gaminius. Reguliarus švelnus šepetys ir pusiau reguliarus valymas drėgnu skudurėliu padės išlaikyti gerą aksesuarų būklę.

Kreminė / dramblio kaulo spalva

Šviesesnių atspalvių oda yra jautresnė pastebimam nusidėvėjimui. Pavyzdžiui, balta rankinė, dėvima su indigo spalvos džinsais, gali perimti spalvą, todėl norint išlaikyti nepriekaištingą išvaizdą, būtina ją valyti.
Prieš valydami būtinai nuvalykite dulkes minkšta šluoste. Nežymias žymes galima nupoliruoti muilo dribsnių ir šilto vandens tirpalu, tačiau sunkesnėms dėmėms reikės šiek tiek daugiau darbo. Rašalo dėmėms pašalinti tinka metilo spiritas arba šveičiamasis alkoholis, o riebalams ir tepalams pašalinti galima naudoti sugeriančius miltelius, pavyzdžiui, kukurūzų krakmolą arba kepimo miltelius. Kai krepšys bus švarus, patartina jį išpurkšti apsauginiu purškikliu, kad apsaugotumėte nuo tolesnių žymių ar dėmių.

Gilus blizgesys/patentas

Įbrėžimai gali sutrikdyti prabangų lakuoto ar blizgaus aksesuaro patrauklumą, tačiau juos galima pašalinti nedidelėmis pastangomis. Jei jūsų lakuota rankinė, piniginė ar aksesuaras atrodo šiek tiek nublukęs, užtenka nuvalyti drėgna šluoste, kad pašalintumėte dulkes ir susikaupusias nuosėdas ir atgautumėte pirminį blizgesį.
Jei reikia pašalinti daugiau koncentruotų įbrėžimų, galima įsigyti specialiai sukurtų lakuotos odos valiklių. Taip pat labai veiksmingos gali būti paprastos buitinės priemonės: Užtepkite vazelino arba alyvuogių aliejaus ant pažeistų vietų.

Kaip pašalinti gilius įbrėžimus

Silpnus įbrėžimus galima pašalinti šiek tiek nupoliravus, tačiau giliems įbrėžimams reikia skirti daugiau dėmesio.
Pirmiausia svarbu kruopščiai nuvalyti vietą drėgna šluoste ir leisti paviršiui išdžiūti. Tada įvertinkite paviršių. Jei spalva įbrėžta, bet paviršius nepažeistas, nupoliruokite įbrėžimą minkštu sausu skudurėliu ir lėtai plonais sluoksniais užtepkite atitinkamos spalvos balzamo. Nuvalykite perteklių ir apsaugokite nuo tolesnių įbrėžimų odos apsaugos priemone.
Kai įbrėžimas pažeidžia paviršių, prieš poliruojant ir tepant spalvotą balzamą reikėtų naudoti odos užpildą, kad būtų atkurta tolygi apdaila. Dėl ypač gilių įbrėžimų, kuriems reikia užpildo, rekomenduojame kreiptis į mūsų garantinę ir remonto tarnybą.

Pirkinių krepšelis
0
    0
    Jūsų pirkinių krepšelis
    Jūsų krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę